The Best Students of the Educational Program
Lists of the top-rated students are created every semester for each course and for the academic program as a whole. These lists are in three parts: Overall Rating, Academic Rating, Research Rating, and Extracurricular Rating. To be included in these lists students must be in the top 10% of the ratings.
Overall Rating
- Азимбатова Регина Азатовна (2 course)
- Александрова Анастасия Робертовна (1 course)
- Аликин Никита Александрович (2 course)
- Аптер Екатерина Дмитриевна (2 course)
- Баранов Данил Витальевич (1 course)
- Болотова Елена Константиновна (1 course)
- Вахитова Алина Эльмировна (1 course)
- Витушкина Татьяна Александровна (1 course)
- Гагарина Екатерина Андреевна (1 course)
- Галимьянова Алина Евгеньевна (1 course)
- Глинский Николай Николаевич (2 course)
- Гнатюк Владислава Дмитриевна (2 course)
- Голиченкова Мария Ринатовна (1 course)
- Гоцуленко Олеся Алексеевна (2 course)
- Дунина Ксения Евгеньевна (1 course)
- Заболотная Юлия Вадимовна (1 course)
- Завиралова Виктория Дмитриевна (2 course)
- Заславский Аркадий Алексеевич (2 course)
- Ичетовкина Таисия Игоревна (2 course)
- Кизерова Анастасия Дмитриевна (1 course)
- Кузвесова Анастасия Ивановна (1 course)
- Курилова Дарья Михайловна (2 course)
- Лысенко Елизавета Вадимовна (1 course)
- Пьянков Даниил Никитич (2 course)
- Сапунова Ульяна Александровна (1 course)
- Фаткуллина Алина Даниловна (1 course)
Academic Rating
- Азимбатова Регина Азатовна (2 course)
- Гнатюк Владислава Дмитриевна (2 course)
- Гоцуленко Олеся Алексеевна (2 course)
- Завиралова Виктория Дмитриевна (2 course)
- Заславский Аркадий Алексеевич (2 course)
- Ичетовкина Таисия Игоревна (2 course)
- Минко Ксения Дмитриевна (4 course)
- Пьянков Даниил Никитич (2 course)
- Сапунова Ульяна Александровна (1 course)
- Софьин Егор Олегович (3 course)
Extracurricular Rating
- Гнатюк Владислава Дмитриевна (2 course)
- Завиралова Виктория Дмитриевна (2 course)
- Левченко Анастасия Евгеньевна (3 course)
- Пикалова Алёна Анатольевна (3 course)
- Радостева Дарья Олеговна (4 course)
- Рудакова Екатерина Андреевна (3 course)
- Хомякова Мария Дмитриевна (3 course)
- Шибакина Наталия Дмитриевна (2 course)